Pyszna kuchnia polska

Jeżeli chcesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są niesłychanie obfite i nieraz zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować tylko trochę, żeby odkryć, że są właściwie smaczne i warte kilku kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi produktami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz polska kiełbacha.

tradycyjna polska kuchnia Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, ale kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w rozmaite typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zdumiewającego chleba oraz rozkosznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o nowe smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w tradycyjnej polskiej kuchni?

Krakow Restaurant Polish Cuisine

W największym stopniu tuzinkowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także odnaleźć w istocie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem przeróżnych, w pewnych momentach egzotycznych smaków.
•    Prócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować również w wegetariańskich barach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odkryć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw i perfekcyjne polskie napoje oraz cieszyć się tymi schematycznymi smakami na co dzień.