nowa restauracja włoska Kraków

Prawdziwie włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w Polsce najbardziej popularny typ gastronomii. Cenimy włoskie jedzenie bo jest smaczne, sycące i ceszy oko. Oczywiście najczęściej jemy pasty. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską goście degustują mniej znane dania obiadowe takie jak canelloni, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na elementów: czy miejsce korzysta z włoskich produktów, czy w karcie są też nie tak popularne włoskie potrawy, czy lista win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność oraz jedzenie z różnych miejsc kraju. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski smak.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to nie oznacza, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to przepyszna kuchnia europejska .

Wykwintne wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie miasta, nie może zapominać wina. Posiłek bez wyjątku musi zawierać też aperitiff. Lampka alkoholu to dla Włocha standard. Dobra restauracja włoska Kraków Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia i nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być rozpoznawana jako klasycznie włoska, powinna posiadać szeroką kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć wyjątkowość kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba poszukać restauracji, która jest w stanie przygotować nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film