co to są mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu sporo mówi się o tym, że niemalże każda kobieta, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, bo to właśnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

ćwiczenia mięśnie kegla

Z reguły mięśnie Kegla ćwiczą w takim razie kobiety w ciąży i planujące ją. Jeśli zostaną one prawidłowo wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez oczywisty poród i równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, jakie rodziły dawno, jednak pojawiły się u nich trudności z nietrzymaniem moczu, zazwyczaj wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Wolno je z prostotą zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najpoprawniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najprawidłowiej rozpocząć od pozycji leżącej, niemniej jednak z nieraz wolno też ćwiczyć w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez kilka sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niezmiernie ważne jest to, żeby napinać wyłącznie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najlepiej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii może się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zanotować już nawet po sześciu tygodniach, mimo to warto ćwiczyć nadal, przynajmniej raz na dzień.
W aptekach oraz sklepach wolno obecnie nabyć dobre kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Wybitnie wspomagają one cały proces i okazuje się, że przynoszą fenomenalne wyniki. Z takimi kulkami też ćwiczy się na zasadzie kurczenia oraz rozluźniania mięśni.
Panie, które regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to rezultat podczas porodu drogami natury oraz znacznie szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością wyklucza się też problem nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe oraz nie zajmują dużo czasu, a można je wykonywać dosłownie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.